הסיפור שלנו

גן החיות נגב zoo הינו גן החיות הגדול בנגב ומשתרע על שטח של כ- 50 דונם, הוא ממוקם במבואותיה המערביים של באר שבע.
בגן תוכלו למצוא מעל 100 מינים שונים של עופות, יונקים וזוחלים מהארץ והעולם. חלק מבעלי החיים בגן הינם חיות בר אשר הובאו אלינו לצורך קבלת טיפול רפואי לאחר שנמצאו פצועים בשטח. בגן הם זוכים לקבלת טיפול רפואי ולשיקום עד אשר הם שבים לאיתנם, במידה ואין באפשרות החיה לחזור ולשרוד בטבע, אנחנו מעניקים להם בית חם אצלנו בגן.

המפגש האישי והקרוב עם בעלי החיים הוא מיוחד במינו. אנו שואפים לשמור על הקשר המיוחד והאוהב בין בעלי החיים, הטבע והאדם, וכחלק מתפיסת עולמנו, הדוגלת בקידום וחינוך לסבלנות וסובלנות בין האדם לחברו ובין האדם לסביבתו, הגן מקיים שיתוף פעולה פורה עם מספר עמותות וארגונים ובעיקר עם אגודת "עמי" העוסקת בשיקום מבוגרים ונוער בעלי מוגבלויות ומסייע בכך באמצעות שילובם בעבודות החזקת הגן ובטיפול בבעלי החיים.

  • הגן התפתח מפינת חי שהקימה המורה מניה אוריאלי, בשנת 1954, בבית הספר שורשים שבשכונת נווה נוי. עם השנים החלה פינת חי זו לשרת גם קהל שלא קשור לבית הספר ולקבל סיוע תקציבי מעיריית באר שבע. בשנת 1977 קיבלה אוריאלי פרס ממשרד החינוך על ניהול פינת החי. בתקופה זו היא ניהלה את הפינה אם כי היא כבר הייתה גמלאית.

בשנת 1979 החליף ד"ר חיים סיון מורה ומחנך את אוריאלי בניהול כשהיא עברה להיות מגייסת הכספים העיקרית של פינת החי. בשנת 1983 הוקמה עמותה לגיוס כספים לגן החיות ברשות פרופסור ראובן יגיל. בשנת 1985 הועבר הגן לשטח של 1,000 מטר מרובע, ששימש קודם את מעברת חצרים. בתקופה זו הגן העסיק  עובדים בתקן של שתיים וחצי משרות. על כן מרבית העבודה נעשתה בידי מתנדבים. מחלקת הניקיון של העירייה סייעה בהקמת משכן זה של הגן והוא נחנך בשנת 1986 במעמד ראש העיר, משה זילברמן.

בשנת 1991 החלה הקמת שכונת נווה זאב על מתחם הגן. משרד השיכון והעירייה הקימו את משכנו הרביעי והנוכחי של הגן. הבנייה ארכה שבע שנים והמשכן נחנך בשנת 1996 ונחנך ע"י ראש העיר מר איזו' רגר ז"ל.

בשנת 2011 הגן עבר לאחריות עיריית באר שבע, והוא מנוהל ע"י חברת כיוונים, חברת בת של העירייה בניהולו של מר שלומי נומה . אם קבלת האחריות לגן על ידי  חברת כיוונים מונה מר זיו רשף לנהל את הגן  , והוא מכהן בתפקיד זה גם כיום.

בהמשך לחזונו של ראש העיר מר רוביק דנילוביץ לפיתוחה של העיר והפיכתה למטרופולין, הוא הגה ויזם את בנייתו של גן חיות חדש וייחודי בעולם, ובימים החלה העבודה להקמתו של גן חיות אינטראקטיבי חדש, הראשון מסוגו בעולם ! רוביק רתם את קרן מנדל לפרויקט הענק ויחד הם בונים את האטרקציה הבאה של מדינת ישראל שעתידה להיפתח בסוף שנת 2022.

חשוב לציין ! הגן הנו מוסד חינוכי וערכי  ללא כוונות רווח, כל הכנסות הגן מיועדות לטיפול בבעלי החיים ותחזוקת הגן.

אריות לבנים